Akcesoria dla dzieci i rodziców dla większego komfortu

Akcesoria dla dzieci i rodziców dla większego komfortu

Niemowlę w domu zmienia wszystko. Obojętnie, czy jest to pierwsze, czy kolejne dziecko w rodzinie. Wpływa na funkcjonowanie całego domu i wszystkich jego domowników. Jako rodzice chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki, a sobie komfort i pewność, że maleństwo jest bezpieczne. Oto kilka ciekawych akcesoriów dla dzieci i rodziców, które może nie są niezbędne, ale zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Zobaczcie sami.

Sen pod czujnym okiem

Przez pierwsze 6 tygodni niemowlę śpi 16-20 godzin, następnie czas ten się skraca do 15-16, natomiast roczny bobas potrzebuje około 11-12 godzin nocnego snu uzupełnianego jedną lub dwoma drzemkami w ciągu dnia. Są one bezcenne, gdyż pozwalają na regenerację. Dziecko po nich jest radosne, chętne do zabawy i nauki.

Rodzice wykorzystują spacery, gdyż dzieci wyjątkowo szybko zasypiają podczas kołysania wózkiem. Tymczasem w domu tę rolę przejąć mogą leżaczki-bujaczki. Część z nich to proste, jednofunkcyjne rozwiązania często w formie miękkiej kołyski na płozach, jednak coraz częściej są to rozbudowane propozycje, które z powodzeniem zastępują łóżeczko. Pozwalają ułożyć dziecko w salonie tak, by było stale na oku.

Takie akcesoria dla dzieci i rodziców można wykorzystać także jako zajęcie uwagi niemowlęcia, gdyż posiadają karuzele z zawieszkami, a także wyposażone są w melodyjki, które rozbawiają albo wyciszają malucha. Takie wielofunkcyjne leżaczki-bujaczki doceniają w szczególności mamy, które w ciągu dnia same przebywają z dzieckiem, a mają dodatkowo inne obowiązki domowe. Ułożenie go w tak bezpiecznym miejscu daje im taką możliwość.

Dodatkowe funkcje przydatne w tego typu rozwiązaniach to min,:

  • wibracje - świetne uzupełnienie pomagające uspokoić i uśpić dziecko,

  • regulacja kąta nachylenia - co chroni dziecko w przypadku ulewania po jedzeniu,

  • funkcja krzesełka do karmienia - niektóre leżaczki-bujaczki można ustawić w ten sposób, że dla siedzącego dziecka są pierwszym, miękkim i komfortowym siedziskiem.

Co istotne, leżaczek-bujaczek jest niewielkich rozmiarów. Można go złożyć, dzięki czemu zastępuje tradycyjne łóżeczko podczas krótkich wizyt u rodziny lub znajomych.

Wśród akcesoriów dla dzieci i rodziców znajdują się również inne ciekawe rozwiązania, zapewniające komfortowy sen lub drzemkę. Łóżeczka dostawne np. Kinderkraft Neste Air doceniane są przez rodziców w pierwszych tygodniach życia niemowlaka. Mocuje się je do łóżka za pomocą specjalnych, długich pasów, które zapewniają dodatkową stabilizację. Łóżeczka dostawne ułatwiają nocne karmienie, likwidując konieczność każdorazowego wstawania. Często te akcesoria dla dzieci i rodziców wykorzystywane są także w podróży. Jednak należy pamiętać, że nie mają one zbyt dużych rozmiarów, dlatego tę rolę pełnić będą tylko w pierwszych tygodniach życia maluszka.

Skoro przeszliśmy do podróży….

Akcesoria dla dzieci i rodziców przydatne w podróży - łóżeczko turystyczne

Oto niezbędnik każdego rodzica, który lubi lub też musi podróżować. Ułatwia wizyty u rodziny, wypady weekendowe, czy dłuższy wakacyjny odpoczynek. Ogromną zaletą łóżeczek turystycznych takich, jak np. Joie Kubbie Sleep jest ich stosunkowo niewielka waga oraz możliwość złożenia. Dzięki temu swobodnie mieszczą się w większości typowych bagażników typu sedan czy hatchback. Warto poszukać na rynku takich opcji, które w zestawie mają także poręczne opakowanie z uchwytami, które ułatwia jego przenoszenie.

Łóżeczko turystyczne ma zazwyczaj podobne rozmiary jak tradycyjna, stacjonarna opcja, a przewiewna siateczka zapewnia cyrkulację powietrza i zwiększa komfort śpiącego malucha.

Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

  • Rodzaj stelażu - najlżejsze są te wykonane z aluminium.

  • Kółka - świetne rozwiązanie, które zapewnia większą mobilność. Zazwyczaj znajdują się na jednym boku i wystarczy nieco unieść drugi koniec, by swobodnie zmienić lokalizację.

  • Hamulec - jest zabezpieczeniem przed przesuwaniem się łóżeczka. To absolutna konieczność przy tego typu rozwiązaniach.

  • Obciążenie, do którego można wykorzystywać łóżeczko turystyczne - od tego zależy, jak długo on nam posłuży. Warto sięgnąć po takie do 15 kg, wówczas mamy pewność, że jest to inwestycja na około 3 lata.

Łóżeczka turystyczne w bardziej rozbudowanej wersji posiadają także akcesoria dla dzieci i rodziców. Pierwszych zachwyci karuzela, drugich dodatkowy pas na przybory kosmetyczne oraz przewijak.

Czasami łóżeczka turystyczne można wykorzystać jako miejsce zabawy.

Skoro jednak o tym mowa…

Akcesoria dla dzieci i rodziców - radość dziecka i spokój rodzica

Kojce do zabawy np. Baby Design Play to kolejne akcesoria dla dzieci i rodziców, które cieszą się coraz większą popularnością. Bazą do ich powstania były właśnie łóżeczka turystyczne. Są zazwyczaj nieco większych rozmiarów, dzięki czemu zapewniają maluchowi swobodę i przestrzeń niezbędną do zabawy i rozwoju. Miękka podkładka gwarantuje wygodę. Rodzice zyskują trochę czasu dla siebie. Mogą go także wykorzystać na inne, domowe obowiązki.

Kojec dla dziecka powinien być wykonany z siatki, która zapewnia cyrkulację powietrza, zwiększając komfort, a rodzicom daje możliwość stałej obserwacji maluszka.

Istotne z punktu widzenia użyteczności są także kółka, które, tak jak w przypadku łóżeczek turystycznych, zwiększają mobilność, a tym samym pozwalają ustawić go tak, aby mieć dziecko stale na oku.

Warto zwrócić także uwagę, czy kojec wyposażony jest w torbę do przenoszenia. Takie akcesoria dla dzieci i rodziców mogą być świetnym rozwiązaniem w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Akcesoria dla dzieci i rodziców - wykorzystaj komfort jaki dają

Producenci nie ustają w wymyślaniu coraz ciekawszych rozwiązań, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zbędne. Jednak w rzeczywistości ich celem jest poprawa komfortu wszystkich w rodzinie. Dlatego zawsze dobrze rozważyć ich zakup.