Swandoo Charlie fotelik samochodowy 100-150 cm

1 249,00 zł

Gwarantuje ochronę dzieciom od 100 (ok. 3 lata) do 150 (ok. 12 lat) cm wzrostu – posłuży więc nawet przez dekadę. Nazwano go na cześć przyrodnika i teoretyka ewolucji Charlesa Darwina – gdyż nie tylko sam ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się z czasem potrzeb małego pasażera, a także pomaga mu przeistoczyć się z dziecka w nastolatka. Ten proces przebiega nie tylko pod względem fizycznym – wraz ze Swandoo Charlie maluch zyskuje samodzielność. Czym fotelik wyróżnia się spośród podobnych rozwiązań?

Kolor
Produkt na zamówienie

Opis

 

Swandoo Charlie to fotelik zgodny z normą i-Size, co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo. Został zaprojektowany w taki sposób, by minimalizować błędy zarówno podczas montażu jak i przy umieszczaniu dziecka wewnątrz siedziska. Zamontujesz go w aucie przy użyciu zaczepów Isofix lub na pasy bezpieczeństwa, co sprawia, że znajdzie swoje miejsce zarówno w starszych, jak i nowszych autach.    
   

Bezpiecznie w każdym momencie podróży

Co więcej, z nowym siedziskiem od Swandoo masz pewność, że jest ono zawsze dobrze dopasowane do proporcji i wzrostu dziecka. Pomagają w tym liczne opcje regulacji. Aż jedenaście ustawień zagłówka oraz wygodny wskaźnik poziomu oczu pomoże nawet niedoświadczonemu rodzicowi idealnie dostroić fotelik do potrzeb malucha, zapewniając mu ochronę. Zagłówek w foteliku Swandoo Charlie jest niezwykle głęboki, miękki ale i wytrzymały. Jego zagięte boki zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo, a uważnie zaprojektowana konstrukcja zapobiega opadaniu główki do przodu. 

Poza zagłówkiem, istotnym walorem bezpieczeństwa w nowym rozwiązaniu od austriackiej firmy jest jego system ochrony bocznej. Wraz z rozszerzającym się oparciem tworzy ochronny kokon, który osłania maluszka przed niebezpieczeństwem w razie zderzenia od boku. Tzw, Side Impact Buddy pochłania nawet 40% energii powstałej przy uderzeniach bocznych. Do tego automatyczna regulacja szerokości siedziska (Gro-Wing) – powiązana z ustawieniem zagłówka – która nie tylko zapewnia maluchowi wygodną, ale także bezpieczną pozycję jazdy.

Wyjątkowo wygodne siedzisko – Swandoo Charlie

Mimo że bezpieczeństwo wydaje się naczelną kwestią przy przewozie dzieci samochodem, nie należy zapominać o wygodzie małego pasażera. To komfort sprawia, że maluchy chętnie uczestniczą w rodzinnych wycieczkach, a dobrze dopasowany fotelik samochodowy może w tym pomóc. Dlatego właśnie projektanci Swandoo Charlie, który chroni dzieci o wadze 15-36 kg, szczególny nacisk położyli na przystosowanie siedziska do wymagań aktywnych i ruchliwych pasażerów. Dzieci nie lubią długo siedzieć w jednym miejscu, nowe rozwiązanie od austriackiego producenta zapewnia więc odpowiednią przestrzeń nawet na długie trasy. Fotelik Swandoo Charlie ma wygodne prowadnice pasa bezpieczeństwa, więc maluch może zapinać się samodzielnie. To bez wątpienia wspomoże jego rozwój i sprawi, że poczuje się niczym pełnoprawny pasażer Twojego auta. Dzięki wydajnej wentylacji w oparciu i siedzisku jazda w Charliem to przyjemne doznania nawet upalnym latem. Co więcej, tkaniny fotelika łatwo zdejmiesz by je wyprać i zapewnić dziecku higieniczny warunki jazdy. Opcjonalne podłokietniki to także oparcie dla rączek maluszka, by każda podróż przebiegała w wygodzie aż przez 9 lat użytkowania.