BeSafe iZi Flex Fix 2 i-Size fotelik samochodowy 100-150 cm

1 399,00 zł

Fotelik Flex FIX 2 to ulepszona wersja wielokrotnie nagradzanego modelu iZi Flex FIX i-Size. To fotelik samochodowy z wysokim oparciem dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm, który łączy w sobie doskonałe funkcje bezpieczeństwa, wysokie standardy komfortu oraz elastyczne rozwiązania umożliwiające łatwe dopasowanie, instalację i miejsce dla maksymalnie trzech osób w rzędzie.

Kolor
Produkt na zamówienie

Opis

Bezpieczeństwo

Fotelik Flex FIX 2 posiada innowacyjną konstrukcję zagłówka z efektem ochrony bocznej Dynamic Force Absorber™. Jest zgodny z najnowszą homologacją (UN R 129) dzięki czemu spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa.

Modułowy system ochrony zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Fotelik nie posiada podłokietników aby wyeliminować niewłaśniwe użytkowanie fotelika takie jak źle założony pas biodrowy, który w efekcie może prowadzić do poważnych urazów jamy brzusznej.

Aby jeszcze bardziej zapewnić dziecku bezpieczeństwo, fotelik wyposażony jest w ochronę boczną SIP+, która umieszczona jest na zewnętrzenej obudowie fotelika.

Mimo, iż fotelik Flex FIX 2 został zatwierdzony według nowej homologacji bez nakładki SIP+, nasze doświadczenie oraz dodatkowe przeprowadzone testy wykazują, że nakładka SIP+ zapewnia dziecku jeszcze większe bezpieczeństwo ponieważ znacznie zmniejsza obciążenie dziecka siłami wypadku w przypadku zderzenia bocznego.

Nakładka SIP+ powinna być zawsze montowana od strony drzwi samochodu.

Komfort

Wysokość oparcia można regulować w zakresie od 100 do 150 cm za pomocą pokręteł umieszczonych po bokach fotelika dzięki czemu regulacji można dokonać nawet gdy dziecko znajduje się w foteliku. Fotelik został wyposażony również w możliwość odchylenia oparcia - niezwykle przydatna funkcja podczas długich podróży.

Doświadczenie uzyskane na podstawie funkcjonowania Adaptera do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży zainspirowało nas do umieszczenia prowadnicy pasa krokowego w foteliku Flex FIX 2. To zintegrowane rozwiązanie zapobiega tzw. "nurkowaniu" (ześlizgiwanie się pod pasem podczas zderzenia) oraz gwarantuje prawidłowy przebieg pasa biodrowego.

Zapięcie z magnesem wysokiej jakości ułatwia zapięcie i odpięcie.

Zagłówek w kształcie litery V doskonale wspiera głowę dziecka podczas snu i zapewnia odpowiednią widoczność po bokach. Został opracowany w taki sposób aby współgrać ze zintegorwanymi zagłówkami w samochodzie.

Dodatkowym atutem jest umieszczenie u szczytu zagłówka uchwytu, dzięki któremu w bezpieczny sposób można przenosić fotelik.

Aby wyeliminować problemy z chowaniem się złączy ISOfix podczas ich wpinania, w przedniej części fotelika została umieszczona blokada, dzięki której bez żadnych problemów, w łatwy i szybki sposób wepniemy fotelik w złącza w samochodzie.

Przestrzeń - 3 w rzędzie

Umieść do 3 dzieci w fotelikach na jednej kanapie zdejmując boczne panele ze środkowego fotelika - więcej miejsca = tak samo bezpiecznie.

Cechy:

zgodny z najnowszą homologacją (UN R129),

montaż za pomocą złączy ISOfix i/lub pasa samochodowego (od 2006 roku ISOfix stanowi obowiązkowe wyposażenie nowego modelu samochodu dopuszczonego do sprzedaży w Unii Europejskiej)

nowoczesna prowadnica pasa krokowego zapobiegająca tzw. nurkowaniu i nieprawidłowemu przeprowadzeniu pasa biodrowego

zapinka w prowadnicy pasa krokowego łatwa w użytkowaniu dla rodzica jak i dziecka

osłony boczne zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo podczas zderzenia bocznego

możliwość demontażu bocznych osłon - pozwala to na zamontowanie 3 fotelików Flex Fix 2 na tylnej kanapie

w zestawie ochrona boczna SIP+ (Side Impact Protection+) - wpięta od strony drzwi, dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo przy uderzeniu bocznym

w zestawie poduszka PAD+ dla dodatkowej ochrony podbródka i klatki piersiowej

udoskonalone prowadnice pasa ramiennego pozwalające na precyzyjne dopasowanie pasów bezpieczeństwa do wzrostu dziecka

wygodna regulacja wysokości zagłówka na pomocą łatwo dostępnych pokręteł

uchwyt gwarantujący łatwe przenoszenie fotelika i zmniejszający ryzyko uszkodzenia

możliwość odchylenia oparcia do pozycji spoczynkowej

zagłówek z EPP doskonale wspierający głowę dziecka i zapewniający maksymalną ochronę

innowacyjna konstrukcja zagłówka z efektem ochrony bocznej Dynamic Force Absorber™

blokada chowania się złączy ISOfix - z łatwością wepniemy szyny ISOfix do złączy w samochodzie

możliwość umieszczenia do 3 fotelików na tylnej kanapie - doskonałe rozwiązanie dla rodziców posiadających troje dzieci

wysokiej jakości atestowane materiały pozwalają utrzymać fotelik w czystości i użytkować go przez wiele lat - tapicerkę można ściągnąć i prać w 30°C, program bardzo łagodny; nakładać ponownie na fotelik gdy jest lekko wilgotna

Wzrost: 100-150 cm

Wiek: od ok. 4-12 lat

Montaż: Przodem do kierunku jazdy: złącza ISOfix i/lub 3-punktowy pas samochodowy

Homologacja: UN R129

Wymiary (cm): szer. 52 x wys. 64 x dł./gł. 42 (razem z osłonami bocznymi / najniższa pozycja)

Szerokość bez osłon bocznych: 44 cm

Wysokość w najwyższej pozycji: 82 cm